Obľúbené značky

Pánske parfumy

Rozdelenie parfumov

Parfumy môžeme rozdeliť podľa intenzity vône, ktorá záleží od percentuálneho zastúpenia jednotlivých zložiek parfumu – udávajú sa percentá vonných látok. Zvyšok tvorí lieh tiež rôznej koncentrácie.

  1. Parfum (extrakt) sa skladá z 15 – 30% vonných látok, zvyšok tvorí koncentrovaný lieh. Je to najkoncentrovanejšia vôňa na trhu.
  2. Parfumová voda (Eau de Parfum = EdP) sa skladá z 8 – 15% vonných zložiek a zo zvyšku 85 – 90% liehu.
  3. Toaletná voda (Eau de Toilette = EdT) sa skladá zo 4 – 8% vonných látok a zvyšok tvorí 80% alkohol.
  4. Parfumovaný deodorant Deo natural sprej = DNS) , v parfumérské žargóne nazývaný skrátka "sklíčko". Má najslabší koncentráciu vonných látok a slúžia len pre krátkodobé osvieženie. Ženy po tomto druhu najčastejšie siahnu, pretože je lacný, alebo pretože už majú parfum aj toaletnú vodu rovnakej značky a deo sprej používajú iba ako náhradu za parfum napríklad doma.

Toto označenie nám má naznačiť ako dlho asi vôňa vydrží. Ale pri dĺžke účinku vône nezávisí len na koncentrácii ale i na konkrétnom zložení daného parfumu, pretože zloženie parfumu veľmi výrazne ovplyvňuje aj jeho intenzitu. Napríklad korenisté vône vydržia oveľa dlhšie ako jemne citrusové, i keď majú rovnakú koncentráciu.

Len produkty skladom:
Všetky produkty
Akcia
Top leták
Nemecký výrobok
Novinka
Odporúčané
Výpredaj
Bio výrobok
Top
Po - PIA 08:00 - 18:00