Obľúbené značky

Dámske parfumy

Rozdelenie parfumov

Parfumy môžeme rozdeliť podľa intenzity vône, ktorá záleží od percentuálneho zastúpenia jednotlivých zložiek parfumu – udávajú sa percentá vonných látok. Zvyšok tvorí lieh tiež rôznej koncentrácie.

  1. Parfum (extrakt) sa skladá z 15 – 30% vonných látok, zvyšok tvorí koncentrovaný lieh. Je to najkoncentrovanejšia vôňa na trhu.
  2. Parfumová voda (Eau de Parfum = EdP) sa skladá z 8 – 15% vonných zložiek a zo zvyšku 85 – 90% liehu.
  3. Toaletná voda (Eau de Toilette = EdT) sa skladá zo 4 – 8% vonných látok a zvyšok tvorí 80% alkohol.
  4. Parfumovaný deodorant Deo natural sprej = DNS) , v parfumérské žargóne nazývaný skrátka "sklíčko". Má najslabší koncentráciu vonných látok a slúžia len pre krátkodobé osvieženie. Ženy po tomto druhu najčastejšie siahnu, pretože je lacný, alebo pretože už majú parfum aj toaletnú vodu rovnakej značky a deo sprej používajú iba ako náhradu za parfum napríklad doma.

Toto označenie nám má naznačiť ako dlho asi vôňa vydrží. Ale pri dĺžke účinku vône nezávisí len na koncentrácii ale i na konkrétnom zložení daného parfumu, pretože zloženie parfumu veľmi výrazne ovplyvňuje aj jeho intenzitu. Napríklad korenisté vône vydržia oveľa dlhšie ako jemne citrusové, i keď majú rovnakú koncentráciu.

Len produkty skladom:
Všetky produkty
Akcia
Top leták
Nemecký výrobok
Novinka
Odporúčané
Výpredaj
Bio výrobok
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
19,99
Skladom
Novinka
Novinka
Novinka
17,99
Skladom
Novinka
25,99
Skladom
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
Po - PIA 08:00 - 18:00