REMAL COLOR FARBA NA STENU MARHUĽA 0,25 KG

Značka:
Hodnotenie:
Dostupnosť:
Skladom
1,49
Bez DPH 1,24

Remal Color je vodouriediteľná natónovaná maliarska farba s príjemnou vôňou v atraktívnych odtieňoch. Svetlejšie odtiene sa pripravujú pomerovým miešaním s bielym odtieňom farby Remal Color. Svojim zložením je ekologicky nezávadný a priaznivý životnému prostrediu. Výborne kryje, je priedušná a oteruvzdorná. Používa sa na maľovanie omietok, betónu, sadrokartónu, cetris dosiek, drevotriesky aj sanačných omietok v interiéroch. Farba vykazuje odolnosť proti oderu za mokra - merané podľa STN EN ISO 11998 - trieda 5. (klasifikácia podľa EN 13300).

Výdatnosť 12 m² / 1 kg nariedenej farby pre jeden náter.

Príprava podkladu:
Staré nesúdržné nátery v silnejších vrstvách je potrebné oškrabať. Na vyrovnanie dier, trhlín a nerovných plôch použijeme STEMAL STIERKA . V trhlinách väčších rozmerov je potrebné odstrániť nesúdržný materiál a pre ich vyplnenie použiť akrylátový tmel, po jeho zaschnutí použijeme na vyrovnanie STEMAL STIERKA . Po zaschnutí a prebrúsení je podklad ľahšie pretierateľný maliarskou farbou. Na problematické miesta (pretečenej fľaky a pod.) Je vhodné použiť izolačný náter REMAL FLEK-STOP . Príliš savé, sprašujúce sa nesúdržné podklady je nutné vopred napenetrovať (spevniť) vhodnou penetráciou napr. REMAL PENETRÁTOR Teplota podkladu a prostredia nesmie pri nátere klesnúť pod 5 ° C.

Odporúčaný náterový postup:
Náter sa prevádza farbou riedenou v pomere 1 diel farby a 0,1 až 0,2 dielu vody v jednej alebo dvoch vrstvách štetkou, valčekom alebo striekaním. Pred náterom odtieňov citrónová, banán, mango, marhuľa a broskyňa doporučujeme pre zvýšenie kryvosti farebnosť podkladu zjednotiť 1x náterom bielou maliarskou farbou napr. REMAL PLUS . Svetlejšie odtiene môžeme pripraviť zmiešaním s bielou maliarskou farbou (napr. REMAL snehobielu ). Ďalšie vrstvy nanášajte najskôr po dokonalom zaschnutí.

Použitie:
Používa sa na maľovanie omietok, betónu, dreva, drevotriesky, cetris dosiek, sadrokartónu ai. V interiéroch. Farba má výbornú paropriepustnosť, preto je vhodná ik náterom sanačných omietok v interiéroch.

Odporúčané riedenie:
Pre prvú vrstvu primiešajte na 1 kg farby max. 0,4 l (40%) vody, pre ďalšie vrstvy primiešajte na 1 kg farby max. 0,3 l (30%) vody. Ďalšie vrstvy nanášejtenejdříve po dokonalom zaschnutí. Na vyrovnanie dier, trhlín a nerovných plôch použijeme REMAL štrku. Na problematické miesta (pretečenej fľaky a pod.) Je vhodné použiť izolačný náter REMAL FLEK-STOP. Teplota podkladu a prostredia nesmie pri aplikácii klesnúť pod +5 ° C. Pred náterom odtieňov citrónová, banán, mango, marhuľa a broskyňa doporučujeme pre zvýšenie kryvosti farebnosť podkladu zjednotiť 1 x náterom bielou maliarskou farbou - napr. Remal plus.

Môže sa Vám hodiť zakrývacie materiál , ako papierová lepiaca páska či zakrývacie fólie . Nezabudnite na štetce  a valčeky .

Po - PIA 08:00 - 18:00